THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
BRIDES OF DESTRUCTION jsou relativně nová kapela z Los Angeles, donedávna však kormidlovaná dvojicí zkušených harcovníků v oblasti kalifornského glam a street rocku, a sice Traciim Gunsem (kytara, ex-L.A.GUNS) a Nikkim Sixxem (baskytara, dnes už opět MOTLEY CRUE). Jejich debutové album z loňského roku neoslnilo, ale na druhou stranu ani vyloženě nepropadlo. Nacházelo se na něm několik opravdu povedených rockových skladeb. Problémem však byla jeho krátkost (pouhých 30 minut), díky které nebylo možné přesvědčivě určit perspektivy souboru do budoucna. Letos už se šéf znovu sjednocených MOTLEY CRUE – Nikki Sixx – v řadách „nevěst“ nenachází, nicméně tento fakt se na změně hudebního směřování ani kvalitě materiálu nijak neprojevil.
Novinka „Runaway Brides“ stylově představuje tytéž BRIDES OF DESTRUCTION co první album „Here Comes The Brides“ před rokem, tedy směs motorkářského rock´n´rollu a punku. Album stejně jako debut trpí nevydařeným masteringem. Zvuk je znovu matný, neprůrazný, zřejmě se při nahrávání opět šetřilo v domnění, že z dávné minulosti osvědčená značka hlavního střelce kytaristy Traciiho Gunse určitou prodejnost zaručí. Album nabízí větší počet skladeb než debut, ty však mluví spíše v neprospěch kolekce, neboť jen čtyři z nich mne upoutaly. Nahrávka tak působí velmi naředěně, jakoby byla vytvořená z povinnosti kytarové legendy k jeho dlouholetým příznivcům. Ani zpěvák London LeGrand definitivně nepřesvědčil. U prvního alba jste si mohli lámat hlavu, zdali je díky svému originálně hovězímu chrapláku zpěvákem geniálním, nebo vysloveně špatným, kterému pomohla studiová technika k výraznému dokreslení hlasu. Na tomto albu působí LeGrand ještě rozporuplněji a dává tak za pravdu druhému tvrzení, že jde skutečně o pěvce velmi průměrného. Ze skladeb upoutají jen úvodní našlapaný rock „Lords Of The Mind“, punkový sprint „Deadman´s Ruin“ a výpravná balada „Criminal“. Vrcholem je pak velmi vydařená píseň „Porcelain Queen“. Jde o skladbu, která se pomalu rozjíždí v doprovodu klavíru. Její zajímavá zpěvová linka ji poté vytáhne z baladické fáze ke grandiózní svižné hitovce – hodně proměnlivá pestrá píseň ovlivněná AEROSMITH. Zbytek je však velmi průměrný street rock z Los Angeles, sice zemitější a syrovější než ten od dnes už konkurenčních L.A.GUNS, ale na druhou stranu méně aranžérsky i zvukově dodělaný. Album díky uspěchanosti pronásleduje jakési demáčové stigma, kterého si budete vědomi při každém jeho poslechu.
V porovnání s tím, čím se první kalifornská rocková liga představovala v minulosti, je toto album slabé. Jelikož v současnosti tento styl není příliš frekventovaný, je zde i pro „nevěsty“ méně konkurence. Recenze je tedy napsána s trochou benevolence. A tak tvrdím – průměrný americký rock, plný frajerských siláckých póz a solidních instrumentálních výkonů. Problém je ve zvuku a, co je horší, i v skladatelské invenci. V porovnání s debutem BRIDES OF DESTRUCTION to „dvojka“ uhraje jen tak tak na remízu – obě alba však mají mizerný zvuk a nadpoloviční většinu skladeb, které nezaujmou.
Průměrný americký rock, plný frajerských siláckých póz a solidních instrumentálních výkonů. Problém je ve zvuku a, co je horší, i v skladatelské invenci. V porovnání s debutem BRIDES OF DESTRUCTION to „dvojka“ uhraje zhruba na remízu – obě alba však mají mizerný zvuk a nadpoloviční většinu skladeb, které nezaujmou.
5 / 10
London LeGrand
- vokál
Tracii Guns
- kytara
Scott Coogan
- bicí
Scott Sorry
- basová kytara
1. Aunte Biente
2. Lords Of The Mind
3. Deadman´s Ruin
4. Criminal
5. This Time Around
6. White Trash
7. Brothers
8. Never Say Never
9. Blown Away
10. Porcelain Queen
11. White Horse
12. Tunnel Of Love
13. Dimes In Heaven
Vydáno: 2005
Vydavatel: Sanctuary Records
Stopáž: 47:10
Produkce: Andy Johns
Studio: Malibu Studios
Nezda sa mi to o nic lepsie ako predosly album, a ten som asi nadhodnotil. Naj. skladba: Dimes In Heaven
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.